Šunidžių kosulys: veterinarai perspėja, kad prasideda šios ligos sezonas bei pataria, kaip apsaugoti augintinį

icon
icon
icon

Jeigu žmonėms rudenį pradeda augti peršalimo ligų rizika, tai jų augintiniams prasideda šunidžių kosulio sezonas. Veterinarai perspėja, kad šiuo laikotarpiu didesnėse šunų grupėse pasigauti šią ligą itin paprasta, o užsikrėtus gydymas gali trukti mažiausiai porą savaičių. 

Kokiems šunims ši liga pavojingiausia?

Šunidžių kosulys – tai užkrečiama kvėpavimo organų liga, kuriai būdingas staigiai prasidėjęs kosulys, neretu atveju primenantis žiaukčiojimą, pasakoja veterinarijos klinikos „Dr. Vet“ gydytoja Laura Rinkevičiūtė bei priduria, kad kasmet šios ligos atvejų daugiausiai fiksuojama būtent rudenį. 

„Šunidžių kosulys dažniausiai „įsisuka“ į dideles šunų grupes. Didžiausią užsikrėtimų skaičių fiksuojame būtent vasaros pabaigoje ir rudenį. Šunidžių kosulį galima pasigauti gyvūnų prieglaudose, parodose, šunų viešbučiuose, dresūros pamokose, medžioklėje ar paprasčiausiai pasivaikščiojimų metu augintiniui žaidžiant didesnėje šunų kompanijoje“, – pasakoja vet. gydytoja L. Rinkevičiūtė. 

Jai antrina ir „Dr. Vet“ veterinarijos gydytoja Dovilė Žakaitienė, pridurdama, kad šunidžių kosulys plinta tiesioginio kontakto metu – per seiles, šlapimą ar netgi išmatomis užkrėstus namų apyvokos daiktus.

„Šunidžių kosulį gali pasigauti augintiniai nuo 2 sav. amžiaus, o patys jautriausi šiai infekcijai – šuniukai nuo 6 savaičių iki 6 mėnesių. Nespėjus sustiprėti jų imunitetui liga galima užsikrėsti net keletą kartų per sezoną. Žinant simptomus, ligą atpažinti nesudėtinga – dažniausiai pastebima ūmi pradžia, kosulys, žiaugčiojimas. Toks balso stygų patinimas siejamas su laringitu, sutrikusia oro apytaka viršutiniuose kvėpavimo takuose kosulio metu. Greta gali atsirasti gerklų uždegimas, balso stygų edema“, – pasakoja veterinarė D. Žakaitienė. 

Kaip apsaugoti augintinį?

Pastebėjus pirmuosius šunidžių kosulio simptomus, patariama izoliuoti augintinį ir nedelsiant kreiptis į savo veterinarą. Ypač greita reakcija svarbi šios ligos simptomus įtarus jaunikliui. 

„Šunidžių kosulio trukmė ir ryškumas priklauso nuo sukėlėjo, jų skaičiaus ir užsikrėtimo laipsnio, bendros organizmo būklės bei su kiek keturkojų buvo bendrauta. Jeigu nėra pakartotinio užsikrėtimo, paprastai pasveikstama 2 savaičių bėgyje. Visgi derėtų būti atidiems, nes kartais ši liga jaunikliams gali komplikuotis į itin pavojingą bronchopneumoniją, kurios pasekmės – labai liūdnos“, – neslepia L. Rinkevičiūtė. 

Veterinarijos gydytoja D. Žakaitienė taip pat perspėja – įtarus šunidžių kosulį savo augintiniui, tikrai nereikėtų imtis savarankiško gydymo namuose. Nuo šunidžių kosulio yra ne vienas gydymas, o patį tinkamiausią augintiniui gali paskirti tik veterinarijos gydytojas. 

Visgi „Dr. Vet“ veterinarės pabrėžia, kad geriausia prevencija – vakcinacija. Šiuo skiepu ypač vertėtų kiekvienais metais apsaugoti savo augintinius, kurie dažnai atsiduria didesnėje šunų grupėje. Todėl jos dalinasi svarbiausiais patarimais, ką svarbu žinoti apie skiepus nuo šunidžių kosulio:

  • Vakcinuotų kalių šuniukus pirmą kartą reikėtų vakcinuoti 4 sav. amžiaus, o nevakcinuotų – nuo 6 sav. amžiaus. 
  • Antrą kartą šuniukus reikia vakcinuoti praėjus 2 – 3 savaitėms po pirmojo skiepo.
  • Svarbu augintinį revakcinuoti profilaktiškai kas metus. 
  • Rekomenduojama veislinius šunis vakcinuoti kiekvienais metais prieš kergimą, taip pat likus 7 d. iki kontakto su šunų grupe.
  • Šunų susibūrimo vietose taip pat svarbu palaikyti higieną.

Rekvizitai

UAB „VET VENTURES“
Įmonės kodas 305405952
V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237

Rekvizitai

UAB „VET VENTURES“
Įmonės kodas 305405952
V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237

© DR.VET visos teisės saugomos 2021

Sprendimas:  MB "Devis"

© Dr. Vet visos teisės saugomos 2021

Sprendimas:  MB "Devis"

Domiesi šlapianosių pasaulio aktualijomis?

 

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Užsiprenumeruok naujienlaiškį!
crossmenu